Tipy na dovolenou v Tunisku

Toužili jste někdy navštívit Tunisko, exotickou arabskou zemi rozkládající se na pobřeží Rudého moře? Pak si nenechte ujít aktuální zájezdy do Tuniska! Zájezdy do Tuniska jsou velmi oblíbené mezi turisty všechno věku a jsou vhodné také pro rodiny s dětmi, které jistě ocení mírně se svažující pláže, příjemnou atmosféru pobřežních letovisek, komfortní hotely, nízkou kriminalitu i pestrou nabídku fakultativních výletů, které vám umožní poznat krásy Tuniska opravdu zblízka.

Dovolená v Tunisku je ideální způsob, jak si užít levnou exotiku, která je opravdu výborně dostupná a vy si tak ušetříte dlouhé hodiny strávené v letadle. Odměnou vám bude exotická a bujná vegetace zdejších oáz, nádherná pobřežní letoviska s úžasnou architekturou, azurové moře a slunce zářící po celý den.

Nejlepší letoviska Tuniska

Při plánování vaší dovolené v Tunisku můžete vybírat z opravdu široké nabídky kvalitních letovisek, které nabízejí rozmanitou směs arabské kultury a světových hotelových řetězců. Mezi nejkvalitnější letoviska Tuniska patří například ostrov Djerba, Hammamet či Hammamet – Yasmine, Mahdia, Monastir, Sousse, Tabarka, Houmt Souk a Zarzis, kde na vás čekají dlouhé písečné pláže lemované palmami, plážové bary s míchanými koktejly, malebné pobřežní promenády, kurzy potápění a mnoho dalších zpestření vaší dovolené v Tunisku.

Exotické oázy Tuniska

Tunisko je opravdu nádhernou zemí plnou rozmanitých kulturních i přírodních krás. Mezi nejkrásnější přírodní úkazy Tuniska patří trojice horských oáz: Chebika, Tamerza, Mides. Největší z nich, Chebika, je opravdu ideálním místem pro dlouhé romantické procházky i klidné chvíle s vašimi blízkými. Můžete zde spatřit schody vytesané do skály, vysoké palmy, pouštní krajinu, říčky, i vodopády. Tamerza je oproti Chebice menší, avšak svou krásou se mu dokáže vyrovnat. Můžete zde spatřit nejen malebnou krajinu, ale také fantastický vodopád. Rozhodnete- li se navštívit oázu Mides, pak uvidíte rokli vyhloubenou přírodními živly a rozvaliny starého města.